Azzal fejeztük be legutóbb, hogy a külső kommunikációban az erősségeinket hangsúlyozzuk. Ez mindenkinek érthető, hiszen ugyanezt tesszük a mindennapi életben is. saját magunkról igyekszünk pozitív képet nyújtani. Különösen igaz ez, munkakereséskor és párválasztáskor. Az erősségek megmutatása tehát nyilvánvalóan alapvető marketingtevékenység.
Könnyű dolgunk van, ha sok pozitívum áll rendelkezésünkre. Például a vállalat épületei, jó állapotúak, újak, eszközei csúcstechnológiát képviselnek. A dolgozók magasan képzettek, és a termékek is minőségiek. Ez egy ideális állapot,hiszen az erősségek tömege áll rendelkezésünkre, főképp, ha egyedül vagyunk a piacon, vagy gyenge a konkurencia. Ám ha egy tőkeerős, hasonlóan jó céggel kell versenyeznünk, akkor már nehezebb a feladatunk. Ha valamit jól csinálunk azt vétek lenne titokban tartani. Mindig figyelnünk kell, hogy ne áruljunk el túl sokat a versenytársaknak.
A gyengeségek is válhatnak pozitívummá. Ezt úgy érhetjük el, hogy fejlesztünk. veszünk egy új berendezést, és ezt kommunikáljuk, mennyire jó, minőségi ugrás stb. Kifejleszthetünk egy új eljárást is ami a szakterületünkön újdonság, és amennyit az üzleti titoktartás megenged, hírt adunk róla. Ha valamely gyengeségünkön felülkerekedünk, az pozitív üzenet, és akár kimagasló marketing értéke is lehet.